Prywatny detektyw Strike

Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć tego, jakim człowiekiem jest Robert Galbraith, to tak naprawdę w całości musiałby poznać życiorys…J.K.Rowling. Tak, ten fakt nie budzi już takiego zaskoczenia, ale jeszcze na samym początku wielu czytelników nie mogło uwierzyć w to, że autorka opowieści o najsłynniejszym czarodzieju ostatnich czasów, jest w stanie napisać też takie dobre kryminały. Jak to się stało? Ciężko chyba odpowiedzieć na to pytanie. W każdym razie Rowling udowodniła, że stać ją na wiele. Niektórzy zarzucali jej, że po zakończeniu serii o Potterze nie napisze już nic ciekawego. Na szczęście autorka pokazała im kto się mylił. Dzisiaj wiadomo kim tak naprawdę jest Robert Galbraith (https://www.taniaksiazka.pl/autor/robert-galbraith), ale autorka nie zrezygnowała ze swojego pseudonimu, a prywatny detektyw Cormoran Strike doczekał się kontynuacji swoich przygód.

“Zabójcza biel. Cormoran Strike. Tom 4”

Strike nadal prowadzi agencję razem ze swoją wspólniczką Robin. Stosunki prywatne pomiędzy tą dwójką są pełne niedopowiedzeń. Co nie rzutuje na szczęście na ich pracę. Detektywi nie mogą narzekać na brak zleceń. Do agencji zgłasza się mężczyzna imieniem Billy. Prosi on detektywów o to, aby rozwiązali oni tajemnicę, którą Billy nosi w sobie od bardzo dawna. Opowieść mężczyzny brzmi, jakby była to historia osoby chorej psychicznie. Kiedy Cormoran prosi o szczegóły, Billy nagle ucieka z agencji. Strike razem z Robin postanawiają wszystkiego przyjrzeć się bardzo dokładnie. Piętrzące się przed nimi tajemnice sprawiają, że zaczynają się oni poruszać po najmroczniejszych ulicach Londynu, przez siedzibę angielskiego parlamentu. Czy to możliwe, że rozwiązanie całej zagadki kryje się w malutkim pałacyku, który ukryty jest w niepozornie wyglądającej, wiejskiej miejscowości?

“Cormoran Strike. Tom 5. Niespokojna krew”

Cormoran jedzie na urlop. Czas na to, aby detektyw na chwilę zapomniał o pracy. Na posterunku pozostaje Robin, która musi uporać się z własnymi problemami. W Kornwalii, gdzie znajduje się Cormoran, odnajduje go pewna kobieta, która prosi go o pomoc. Chciałaby, aby ten zgodził się odnaleźć jej matkę. Tylko jak można odnaleźć kogoś, kto zaginął ponad 40 lat temu. Przecież nie ma już szans na to, aby jakiekolwiek ślady po zaginionej się odnalazły. Cormoran nie chce, ale Robin nalega, dlatego detektyw zapisuje sprawę na swojej liście. Ani on, ani Robin nie spodziewają się z jak mrocznymi tajemnicami będą musieli się uporać. Na dodatek zbliża się do nich śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Posts Tagged with…